späť

Trvale zázemie pre organizovanie spoločenských aktivít a letná čitáreň

6835 hlasov

Lietava

Lietavský hrad je unikátne miesto zasadené na vysokom brale v romantickej krajine uprostred prírody. Komunita hradárov, ktorá tento objekt spravuje, sa usiluje o vytvorenie spoločenského priestoru priamo v hradnom paláci. Tento priestor bude využívaný ako spoločné zázemie pre organizovanie spoločenských aktivít aj pre verejnosť aj pre komunitu. V priestore, budú prebiehať rôzne prednášky, diskusie, premietania alebo aj kultúrne podujatia. Bude treba vybudovať stropnú a strešnú konštrukciu tak, aby sme vytvorili tento priestor a mohli ho zariadiť a sprevádzkovať. Teraz v tomto priestore nič nie je, dokonca treba doplniť chýbajúci roh miestnosti a okná, ale veríme, že to dokážeme.

Problém, ktorý projekt rieši

Hrad Lietava poskytuje krásne priestory expozície, avšak pre intenzívnejšie využívanie priestorov na školenia, besedy a kultúrno-vzdelávacie akcie budeme potrebovať rozšíriť priestor o zázemie s pracovným názvom čitáreň. Cieľovou skupinou sme my, komunita hradárov ale aj naši návštevníci, turisti, ktorí hrad hojne navštevujú. Vieme, že organizovanie podujatí v stiesnených priestoroch expozície nie je dostatočné ani vhodné. Napríklad pri septembrovom divadle počas dažďa sme do miestností nepomestili všetkých návštevníkov. Tento plánovný nový priestor poskytne oveľa viac možností ktoré poskytneme na kultúrno vzdelávacie aktivity.

Organizácia: Združenie na záchranu Lietavského hradu

Región realizácie projektu: Žilinský kraj

Web: http://www.hradlietava.sk/

Zdieľať projekt na facebooku


Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia