späť

Naša reforma školstva - TRIEDY BUDÚCNOSTI.

7104 hlasov

Michalovce

Už máme dosť reforiem školstva, ktoré nič nezlepšujú. Na základe našej účasti vo veľkom európskom projekte ITEC budujeme slovenské Triedy budúcnosti. Dizajn tvoria žiaci. Pomáhajú aj pri realizácii, podobne ako rodičia, dobrovoľníci a sponzori. Všetko financujeme z grantov, nadácií a zbierok. Prvú Triedu budúcnosti sme už vybudovali. Ďalšie dve sú takmer dokončené. Každý ich obdivuje a žiaci sú nadšení. Do školy chodia s radosťou a dosahujú merateľne lepšie výsledky. Teraz pokračujeme ďalej a chceme dobudovať existujúce triedy a vytvoriť celý systém vzdelávania. Našim heslom je #akosatoda.

Problém, ktorý projekt rieši

Máme pocit, že z pohľadu štátu je žiak tým posledným, o koho v škole ide. Dôležité sú tabuľky, RIS, štatistiky, obedy zadarmo a pod. Už nechceme počúvať o reforme, chceme ju urobiť. Tu a teraz, v našej škole. Budujeme Triedy budúcnosti a ukazujeme žiakom, učiteľom, rodičom, širokej verejnosti #akosatoda. Nemusíme iba písať o plánoch, my ich realizujeme. Práve pomocou dobrovoľníctva a grantov, ako je aj tento Váš. Ak chcete vidieť, čo sme už dosiahli, stačí kliknúť na nasledujúcu podstránku nášho webu. Dole sú fotografie aj videá fungujúcej Triedy budúcnosti. https://www.zsphorova.sk/futureclass.html To však nestačí. Vytvorili sme ďalšie dve triedy a chceme vytvoriť celý systém vzdelávania. Žiaci v týchto triedach majú merateľne najlepšie výsledky z celej školy. Do školy sa tešia a priestor, v ktorom trávia takmer polovicu svojho aktívneho dňa, vnímajú ako svoj. Vážia si ho, vedia koľko to stálo úsilia, pretože sa na tvorbe a výstavbe aktívne zúčastňovali, podobne ako ich rodičia.

Organizácia: Základná škola Pavla Horova Michalovce

Región realizácie projektu: Košický kraj

Web: http://www.zsphorova.sk

Zdieľať projekt na facebooku


Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia