späť

Záhrada umenia

5818 hlasov

Detva

Zámerom projektu Záhrada umenia je enviromentálne orientovaná revitalizácia nevyužitého vonkajšíeho priestoru pri Dome umenia Arteska v Detve. Cieľom je vybudovať miesto, ktoré bude slúžiť na realizáciu umeleckých, kultúrnych a vzdelávacích podujatí, zároveň bude miestom odpočinku a relaxu, okrem toho poskytne možnosť obdivovať umelecké sochy, dá možnosť na zábavu deťom a rodičom a zároveň bude miestom komunitnej záhrady a umožní umelcom podieľať sa na jeho skrášľovaní a vylepšovaní vlastnými dielami a formou LandArtu. Záhrada bude voľne prístupná pre všetkých a pod vedením umelcov sa bude môcť každý návštevník podieľať na jej ďalšom dotváraní.

Problém, ktorý projekt rieši

Problém je neupravený pozemok pred Domom umenia Arteska v Detve, ktorý sme dostali k dispozícii v apríli 2019. V rámci Detvy je 90% aktivít smerovaných na folklór a komunita, hlavne mladých, ktorí majú iné záujmy zaniká a jednotlivci hľadajú zázemie v iných mestách. Ďalším faktorom je, že Detva nemá svoj oddychový park a aj námestie bolo prerobené vytvorením súvislej dlažby a stratilo svoj zmysel na relax. Okrem tejto situácie nevieme v Detve o praktickom riešení enviromentálneho problému súčastnosti a nevidíme tu žiadny záujem o permakultúru, formy komunitných priestorov a pod.

Organizácia: MUSA – Moderní Umeleckí Slovenskí Amatéri

Región realizácie projektu: Banskobystrický kraj

Web: http://slovakmusa.org

Zdieľať projekt na facebooku


Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia