späť

Včelnica

1877 hlasov

Povina

Našim cieľom je vybudovať Apidomček v komunitnej včelnici v Povine. Apidomčeky sú unikátom nie len v Európe, ale aj vo svete. Apidomček bude prístupný verejnosti na tzv. apiterapie-dýchanie včelieho vzduchu, ktoré pomáha pri dýchacích chorobách, alergiách, zvyšuje imunitu a pomáha pri regenerácii orgánov. Pre návštevníkov budú v apidome 12 úľov, 2 postele a 4 stoličky na apiterapie. Ďalej chceme aj skrášliť okolie komunitnej včelnice (dobudovať chodníky, úle, okolie altánku) a takto chceme oživiť toto staré remeslo, šíriť povedomie a pozývať deti a študentov, aby sa vzdelávali v tomto smere. Komunitná včelnica slúži na stretávania, vzdelávania, podujatia, týmto ju zveľadíme a zatraktivníme.

Problém, ktorý projekt rieši

Spolu s ďalšími včelármi a dobrovoľníkmi z okolia renovujeme komunitnú včelnicu a našim hlavným cieľom je vybudovanie apidomčeka. Je to unikát v Európe ale aj vo svete a bude slúžiť verejnosti na tzv. apiterapie-terapia dýchania včelieho vzduchu, ktorá podľa odborníkov pomáha pri dýchacích ochoreniach ale tiež prispieva k regenerácií orgánov. Návšteva apidomčeka je vhodná aj pre rodiny s deťmi, keďže čoraz viac detí trpí rôznymi dýchacími a inými ochoreniami. Taktiež organizujeme pre žiakov ZŠ a SŠ akcie na včelnici, kde si môžu vytvoriť vlastnú sviečku z vosku, ukážeme im ako sa stáča med, ukážeme im, ako žijú včelie rodiny, vyskúšajú si výrobu včelieho rámiku.

Organizácia: Základná organizácia slovenského zväzu včelárov Kysucké Nové Mesto

Región realizácie projektu: Žilinský kraj

Web: http://kysuckenovemesto.vcelari.sk

Zdieľať projekt na facebooku


Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia