späť

Život bez odpadu

hlasov

Nové Mesto nad Váhom

Projekt je zameraný na zero waste, aby sa dostal život bez zbytočného odpadu viacej do povedomia ľudí. Organizujeme podujatie, kde budú prezentovať ľudia, ktorí takým životom už dlhšie žijú a radi by svoje skúsenosti a postrehy posunuli ďalej. Aby to nebolo len o teórii, projekt sa bude konať v priestoroch mestského parku, kde budú workshopy pod odborným dohľadom lektorov: výroba vlastného pracieho prášku, výroba kozmetiky a výroba látkových vreciek na potraviny, ovocie, zeleninu. Toto podujate chceme usporiadať v období konania sa Deň mesta Nové Mesto nad Váhom. V ten deň sa bude konať v rámci Deň mesta, v parku aj deň športu, čo veľmi súvisí aj s našom myšlienkou.

Problém, ktorý projekt rieši

V dnešnej dobe sa obklopujeme nepotrebným materiálom, ktorý zbytočne zhromažďujeme a nevyužijeme. Projektom sa zameriame na využitie vecí z druhej ruky, kde je veľa vecí nevyužitých, alebo je možné ich použiť na ďaľšie využitie. Pre náročnejšiu kategóriu, pre ktorých nie je akceptovateľné využitie použitých vecí, nasmerujeme na alternátivu bezplastových a bezobalových využití. Priblížením týchto skutočností si môžu ľudia uvedomiť, že nepomôžu len planéte ale aj svojmu zdraviu.

Organizácia: Ateliér nápadov o.z.

Región realizácie projektu: Trenčiansky kraj

Web: http://www.ateliernapadov.sk

Zdieľať projekt na facebooku


Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia