späť

Febiofest - Filmový kabinet deťom

Bratislava a ďalších min. 10 slovenských miest

Samostatná programová sekcia Filmový kabinet deťom (FKD) sa koná v rámci Medzinárodného filmového festivalu FEBIOFEST od roku 2014 v plnom profile v Bratislave (marec 2020 - Kino Lumiere, Mladosť, A4) v druhej polovici marca a v apríli sa programový výber presúva do slovenských regiónov, kín a spolupracujúcich filmových klubov minimálne týchto miest: Trnava, Nitra, Trenčín, Dubica n. Váhom, Poprad, Prievidza Martin, Nové Zámky, Košice, Kežmarok. K jej vzniku ju podnietila dlhodobo zanedbávaná, resp. takmer žiadna výchova k filmovej kultúre na našich školách, ako aj veľmi úzko zameraná ponuka filmov pre deti a mládež v bežnej distribúcii.

Problém, ktorý projekt rieši

Priniesť detskému a mladému divákovi zážitok z vnímania filmu. Filmu s obsahom, kvalitou, ale nedostáva sa do bežnej ponuky kín ani škôl. Aj napriek tomu, že môže byť rozvnako zaujímavý a zábavný, neprebije rozhodnutia veľkých štúdií, ktoré rozhodujú, čo sa bude celoplošne a s masívnou kampaňou v multiplexoch premietať. S detským divákom je dôležité pracovať intenzívnejšie a k filmovému vnímaniu ho priviezť postupne a zaujímavou formou. V sekcii pre deti zo základných škôl festival prezentuje animované filmy, ktoré sa len pripravujú do distribúcie. Okrem projekcie filmového pásma je pre deti vždy pripravená interaktívna prednáška alebo tvorivý workshop. Našou ideou je poskytnúť kino ako kultúrno-spoločenský priestor, kde sa deti nechodia len zabávať ale nenútene aj vzdelávať. Hosťami k premietania sú okrem odborných moderátorov aj filmoví tvorcovia, takže okrem témy samotnej sa mladí diváci dozvedajú aj o zákulisí vzniku filmu, dôležitosti tímovej spolupráce.

Organizácia: Asociácia slovenských filmových klubov

Región realizácie projektu: Celé Slovensko

Web: http://www.asfk.sk


Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia