späť

Repair Cafe ° Vyhodiť? Nikdy!

Bratislava

Repair Cafe sú stretnutia, ktoré sa točia okolo opravovania vecí (pekne spoločne). Poskytneme priestor, nástroje a materiály, tak aby ste si mohli opraviť najrozmanitejšie veci. Či už ide o oblečenie, nábytok, elektrické výrobky, bicykle, hračky, riady a tak ďalej. Stretnutí sa zúčastňujú aj dobrovoľní experti, so skúsenosťami z rôznych oblastí. Návštevníci si prinesú svoje pokazené veci z domu a spolu s expertmi môžu začať opravovať pokazené veci. Celé je to neustávajúci vzdelávací proces. Pokiaľ nemáš nič, čo by si potreboval opraviť, tak sa stav na kávu alebo koláč. A zároveň môžeš kľudne pomôcť niekomu inému s opravou jeho veci, alebo sa začítať do zaujímavej literatúry o DIY a opravách.

Problém, ktorý projekt rieši

Moderná spoločnosť sa točí okolo spotreby. Kupujeme stále viac vecí a vyhadzujeme viac ako inokedy. Luxusné predmety, ktoré vlastníme, používame kratší čas. Akonáhle tieto položky vykazujú najmenšie chyby - napríklad stoličku s kolísavou nohou, CD prehrávač, ktorý sa neotvorí, alebo vlnený sveter s dierou v lakte - vyhodíme ich a kúpime nový produkt. Mnoho vecí sa zahodí do jedného roka. Repair cafe učí ľudí vidieť svoj majetok v novom svetle. A ešte raz oceniť ich hodnotu. Repair cafe pomáha zmeniť spôsob myslenia ľudí. Je to nevyhnutné na to, aby zapálili svoje nadšenie pre udržateľnú spoločnosť. Repair cafe chce predovšetkým ukázať, aké zábavné je veci opravovať a aké ľahké to často je. Pridáte sa aj Vy?

Organizácia: Connect o.z.

Región realizácie projektu: Bratislavský kraj

Web: http://www.connect-network.com


Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia