späť

Bratstvo mlčanlivého vlka

Šumiac - Červená Skala

Hlavným cieľom projektu je vytvoriť kreatívnu miestnosť pre komunitu žiakov, dôchodcov a aktívnych obyvateľov. V autentických priestoroch rodného domu spisovateľky Kláry Jarunkovej, kde bude zároveň i jej pamätná izba, sa budú môcť vďaka tvorivému priestoru schádzať ako Bratstvo mlčanlivého vlka. Názov je inšpirovaný jednou z jej najpopulárnejších kníh. Cieľom je vytvoriť workshopovú miestnosť, ktorá bude slúžiť pre literárny krúžok, čitáreň, výtvarné workshopy a rôzne ďalšie kreatívne kurzy. Účelom našich aktivít je prebudiť ľudí k činnosti, priniesť im zážitky, možnosť sa vzdelávať a stretávať.

Problém, ktorý projekt rieši

Momentálne v oblasti neexistuje podobný objekt, ktorý by ľuďom poskytoval útočisko, slúžil pre vzdelávacie aktivity, či stretávanie. Žijeme ďaleko od mesta, prevažná väčšina detí základnej školy je rómskeho pôvodu. Tieto deti nemajú finančné prostriedky aby mohli cestovať do väčších miest a zúčastňovať sa na vzdelávacích, či kreatívnych aktivitách. Taktiež je tu veľká komunita starých ľudí, ktorí nemajú iné útočisko okrem studeného kostola. Mnoho z nich by uvítalo priestor, kde by mohli zažiť kúsok mesta a kde by sa mohli neformálne stretávať. Červená Skala bola kedysi živé miesto, na križovatke ciest so všetkými občianskymi službami, postupný odliv mladých ľudí však spôsobil, že spustlo. Mnoho ľudí odchádza práve preto, že tu nič nie je. My by sme našimi aktivitami radi prinavrátili tomuto miesto opäť život.

Organizácia: Spolok pre obnovu dediny - KLUB POLOMKA

Región realizácie projektu: Banskobystrický kraj


Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia