Pomoc ľuďom bez domova a rodinám v sociálnej núdzi 2021

Bratislava


Projekt pomoci ľuďom bez domova a ľuďom v sociálnej núdzi zahŕňa mobilný výdaj teplej stravy niekoľko krát týždenne priamo v teréne a pomoc rodinám v núdzi prostredníctvom potravinovej výdajne. Prostredníctvom projektu by sme radi pomohli cieľovej skupine ľudí s prístupom k potravinovej pomoci a zároveň zamedzili plytvaniu stále hodnotnými potravinami, ktoré by sa v prvom kroku distribuovali prostredníctvom výdajne potravín a v druhom kroku by sa vydávali počas mobilného výdaja stravy. Počas pandémie Covid 19 sme zistili, že potravinové balíčky či distribúcia potravín sú pre našu cieľovú skupinu veľmi dôležité v niektorých prípadoch až život zachraňujúce.

Problém, ktorý projekt rieši

Ako zásadný problém vnímame zvyšujúci sa počet ľudí, ktorým sa za posledný rok výrazne zhoršili životné podmienky, pričom niektorí z nich skončili aj bez strechy nad hlavou na uliciach mesta Bratislavy. Druhou stranou je obrovské množstvo potravín, ktoré skončia v smetných košoch, lebo sa nenašiel mechanizmus, ktorí by umožnil, aby sa táto skupina ľudí v núdzi k prebytočným potravinám vhodným na konzumáciu dostala. Keďže už od roku 2006 vydávame na pravidelnej báze teplé jedlo a nápoje ľuďom bez domova, máme skúsenosť, že práve táto skupina ľudí je veľmi vďačná za darované potraviny. Naším dlhodobým cieľom je zamedziť plytvaniu a zároveň pomáhať ľuďom v núdzi. Preto by sme radi v spolupráci s obchodnými reťazcami priniesli možnosť pre ľudí v núdzi zabezpečiť si takéto potraviny prostredníctvom potravinovej výdajne, ktorú plánujeme otvoriť v januári 2021 a v druhom kroku cez mobilný výdaj stravy, kam by smerovali všetky potraviny, ktoré nevydáme prostredníctvom výdajne.

Organizácia: Kresťania v meste, o.z.

Región realizácie projektu: Bratislavský kraj

Web: www.krestaniavmeste.sk

Vyška grantu: 10 000.00 Eur


Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia