Beliansky lesopark - komunitný priestor

Liptovský Hrádok


Cieľom plánovanej aktivity je obnova existujúceho, no veľmi zanedbaného priestranstva Belianskeho lesoparku v Liptovskom Hrádku. Kedysi to bol priestor, kde chodili rodiny na opekačky, prechádzky, či chytali ryby v neďalekej Belej. Dnes je to len pustý zanedbaný kus les, ktorému chceme dať nový život. Počas pandémie ho verejnosť vyhľadávala, nakoľko to je zelené miesto pri rieke Belá (pozdĺž hrádze) - vhodné pre relax aj športové vyžitie. Projektom by sme chceli do lesíka umiestniť športové prvky ako prírodné športovisko, hracie drevené prvky pre deti či upraviť piknikovisko pre rodiny.

Problém, ktorý projekt rieši

Projektom chceme vybudovať zelený komunitný priestor v meste, kde ľudia budú môcť tráviť viac času. Počas pandémie, keď boli pozatvárané fitnescentrá či detské kútiky, nemali kam ľudia ísť a robiť veci, ktoré zvyčajne. Lesík pri Belej už dlhší čas so súhlasom majiteľov LESY SR čistíme a kosíme lesné chodníčky s našimi dobrovoľníkmi. Priamo oni nám vnukli myšlienku ešte viac využiť tento kus zelene v meste. Vybudovať tam prírodné, veľmi jednoduché športovisko či osadiť drevené herné prvky pre mamičky s deťmi. Ľudia z mesta vyhľadávali viac prírodu a zelené miesta v okolí. Prečo neurobiť krásny zelený komunitný priestor aj priamo v meste.

Organizácia: Komunitná nadácia Liptov

Región realizácie projektu: Žilinský kraj

Web: http://www.knl.sk/

Vyška grantu: 6 150.00 Eur


Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia