Letná čitáreň pri knižnici

Brezová pod Bradlom


V areáli Mestskej knižnice by sme chceli vybudovať letnú čitáreň s bylinkovou záhradou. Chceli by sme, aby toto miesto slúžilo ľudom na príjemné posedenie v prírode, pri knihe. Obzvlášť počas pandémie sme si uvedomili aké potrebné je umožniť ľudom čítať, byť vonku v prírode, keďže iné aktivity boli obmedzené. V areáli knižnice by sme chceli vybudovať sedenie pod prístreškom, aby sa zabezpečila možnosť využívať tento priestor aj v prípade dažďa. Okolie by sme chceli dotvoriť vysadením liečivých byliniek a korenín, z ktorých by si mohli čitatelia a návštevníci zobrať domov.

Problém, ktorý projekt rieši

Sme knižnica a našou prioritou je podpora čítania v našom meste. Chceli by sme umožniť našim čitateľom spríjemniť si chvíľku s knihou vo vonkajších priestoroch areálu knižnice. Už dlhšiu dobu sa pohrávame s myšlienkou založiť letnú čitáreň, ako oživiť a ešte viac skultúrniť vonkajšie priestory pred knižnicou a efektívne využiť tento priestor.

Organizácia: Mesto Brezová pod Bradlom

Región realizácie projektu: Trenčiansky kraj

Web: https://www.brezova.sk/

Vyška grantu: 5 000.00 Eur


Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia