Upgrade: Domov dôchodcov 2.0

Prešov


Sme zariadenia pre seniorov a COVID nás zasiahol zdrvujúco. Seniori trpiaci demenciou opatreniam nerozumejú, pobyt v nemocnici je veľkou záťažou pre nich aj pre nemocničný personál, už nehovoriac o následnej karanténe. Mnohé výkony vieme s našimi zdravotnými sestrami spraviť aj u nás, potrebujeme len vybavenie. Zároveň vidíme, že aj keď zachránime telo, duša sa ide utrápiť. Seniori nerozumejú, prečo príbuzní zrazu prestali chodiť, vysvetľujeme to každý deň, "oni však vedia svoje". Všetko, čo prináša odpútanie mysle má tak cenu zlata. Skype s dcérou na tablete, malá oslava, nová aktivita s elektronickou mačkou alebo zaujímavé cvičenie. Znížime tak mieru úzkosti, ale najmä donesieme radosť.

Problém, ktorý projekt rieši

Sme domovom dôchodcov a korona nás teda doslova ničí. Ako zariadenie, ale najmä našich ľudí. Seniori sú odkázaní žiť v pevnostiach, čo najmenej sa stretávať a tŕpnuť, čo bude. Toto napätie trvá už pol roka a bude trvať dlho ďalej. Aj keď sa všetko vráti do normálu, my stále budeme najviac chránení, čo v praxi znamená aj najviac izolovaní. Pri prvej vlne koronakrízy sme sa naučili, ako veľmi sú rizikové návštevy nemocníc. Často pritom ide o malé výkony, ktoré by s potrebným vybavením mohli vykonať aj naše zdravotné sestry. Chceme preto zakúpiť vybavenie tak, aby sme sa vyhli nemocnici a následnej izolácie, ktorá ma na seniorov mimoriadne nepriaznivý vplyv. Našich starkých však ničí aj samota a nuda. Chceme preto posilniť možnosti precvičovať myseľ a telo. A v neposlednom rade doniesť do domova trochu radosti, nehy a smiechu. Chceme sa jednoducho upgradnuť, tak, aby sme neboli len domov dôchodcov, ale príjemným a bezpečným domovom seniorov pripravený na ťažké skúšky pred nami.

Organizácia: Občianske združenie Barlička

Región realizácie projektu: Prešovský kraj

Web: www.barlicka.sk

Vyška grantu: 9 120.00 Eur


Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia