API komunita

Povina


Našim cieľom je posilniť komunitu včelárov inovatívnym spôsobom a predstaviť verejnosti zaujímavý spôsob pracovania so včelami. Apidomčeky sú unikátom nie len v Európe, ale aj vo svete. Apidomček bude prístupný verejnosti na tzv. apiterapie-dýchanie včelieho vzduchu, ktoré pomáha pri dýchacích chorobách, alergiách, zvyšuje imunitu a pomáha pri regenerácii orgánov. Pre návštevníkov budú v apidome 12 úľov, 2 postele a 4 stoličky na apiterapie. Takto chceme oživiť toto staré remeslo, šíriť povedomie a pozývať deti a študentov, aby sa vzdelávali v tomto smere. Komunitná včelnica slúži na stretávania, vzdelávania, podujatia, týmto ju zveľadíme a zatraktivníme.

Problém, ktorý projekt rieši

Na našej komunitnej včelnici zažívame zložité obdobie v súvislosti so všetkými nariadeniami. Snažíme sa našu včelnicu neustále rozvíjať a prináša inovácie zo sveta včiel verejnosti. Našim hlavným cieľom je vybudovanie apidomčeka. Je to unikát v Európe ale aj vo svete a bude slúžiť verejnosti na tzv. apiterapie-terapia dýchania včelieho vzduchu, ktorá podľa odborníkov pomáha pri dýchacích ochoreniach ale tiež prispieva k regenerácií orgánov. Návšteva apidomčeka je vhodná aj pre rodiny s deťmi, keďže čoraz viac detí trpí rôznymi dýchacími a inými ochoreniami. Taktiež organizujeme pre žiakov ZŠ a SŠ akcie na včelnici, kde si môžu vytvoriť vlastnú sviečku z vosku, ukážeme im ako sa stáča med, ukážeme im, ako žijú včelie rodiny, vyskúšajú si výrobu včelieho rámiku. Každoročne sa nám podarí prilákať vyše tisíc návšetevníkov na našu včelnicu, avšak na jej daľší chod potrebujeme financovanie, ktoré okrem súkromných nadácií nemáme ako získať.

Organizácia: Základná organizácia slovenského zväzu včelárov Kysucké Nové Mesto

Región realizácie projektu: Žilinský kraj

Web: http://kysuckenovemesto.vcelari.sk/

Vyška grantu: 8 720.00 Eur


Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia