Klimatické kampane, web a aplikácia Mladí za klímu

Senica


Cieľom projektu Mladí za klímu je informovať mladých ľudí o dôležitosti a potrebe zaujímania sa o klimatické a environmentálne témy, o ich riešenie, prepojenie s jednotlivcom a klimatickú výchovu a to všetko na platformách blízkych mladým ľuďom - na sociálnych sieťach. Chceme vytvoriť 10 kampaní zameraných na klimatické témy, ktorými dokážeme osloviť tisíce ľudí, v ktorých vzbudíme záujem o tieto témy. Zároveň plánujeme vytvoriť aplikáciu, ktorá bude virtuálnymi bodmi odmeňovať ľudí, ktorí budú získavať nové informácie o klimatických a environmentálnych témach. V neposlednom rade plánujeme pravidelne rozvíjať web Mladí za klímu, ktorý bude obsahovať všetky dôležité informácie o klíme.

Problém, ktorý projekt rieši

Mladá generácia na Slovensku dnes častokrát žije konzumným spôsobom života, nezaujíma sa o klimatickú zmenu a environmentálne témy. Spôsob komunikácie, ktorý doteraz viedla väčšina podobných projektov zameraných na mládež však nedokázal správne vystihnúť komunikačné potreby pri týchto témach a tak sa neinformovanosť mládeže ešte viac prehlbovala, dôsledkom čoho sa napríklad podľa prieskumu Medzinárodného výboru Červeného kríža z roku 2020 strach z globálneho otepľovania pri mladej generácii umiestnil až na 8. mieste.

Organizácia: Mladí, o.z.

Región realizácie projektu: Celé Slovensko

Web: www.ozmladi.sk

Vyška grantu: 5 000.00 Eur


Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia